субота, 26 лютого 2022 р.

 Вторгнення Росії в Україну:   як реагують світові лідери

Напад Росії на Україну розпочався вранці 24 лютого майже одразу після того, як Путін офіційно оголосив про проведення спецоперації на Донбасі. Президент Володимир Зеленський проводить численні розмови зі світовими лідерами. Західні партнери запевняють Україну у своїй підтримці та готові направляти допомогу. Як глави різних країн реагують на наступ військ Російської Федерації – у матеріалі «Слово і діло».

У Міністерстві закордонних справ повідомили, що станом на 15:45 на підтримку України виступили 48 держав та 5 міжнародних організацій.

Після нападу Росії 24 лютого на підтримку України виступили 48 держав та 5 міжнародних організацій.
Реакція на російське вторгненняСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Зокрема, це країни Європейського Союзу, Сполучені Штати Америки, Канада, Японія, Корея та інші.

Реакція США на вторгнення РФ

У своєму ранковому відеозверненні президент Володимир Зеленський повідомив, що провів розмову з Джо Байденом та додав, що США вже почали гуртувати міжнародну підтримку.

Згодом президент США опублікував заяву у зв’язку з початком Росією повномасштабної агресії проти України.

«Президент Путін вибрав навмисну війну, яка принесе катастрофічні людські жертви і страждання. Тільки Росія несе відповідальність за смерть і руйнування, які принесе цей напад. США, їхні союзники і партнери дадуть відповідь єдиним і рішучим чином. Світ закличе Росію до відповіді», – сказав Байден.

Згодом президент США скликав Раду національної безпеки для обговорення поточної ситуації в Україні.

Реакція Великої Британії на агресію Росії

Згодом на вторгнення Росії відреагував прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.

Він заявив, що «обурений жахливими подіями в Україні» і вже обговорив з президентом України Володимиром Зеленським наступні кроки.

Пізніше прем'єр повідомив, що скликав термінову зустріч всіх лідерів НАТО. Також Джонсон заявив, що Лондон та його союзники введуть масштабний пакет економічних щодо Росії за військову операцію на Донбасі.

Британський прем'єр закликав до колективної відмови від російської нафти та газу, які «надто довго давали Путіну важіль тиску на західну політику».

Реакція Німеччини на вторгнення Росії

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що західні санкції забезпечать «гірку ціну» для Росії за напад на Україну і дадуть зрозуміти, що президент Росії Володимир Путін зробив «серйозну помилку».

«Путін несе страждання і руйнування своїм безпосереднім сусідам, він порушує суверенітет і кордони України… Він ставить під загрозу життя незліченної кількості невинних людей в Україні – братського народу Росії. Зрештою, він ставить під загрозу мирний порядок на нашому континенті. Усьому цьому немає виправдання. Це війна Путіна», – сказав Шольц.

Також він назвав день початку військової агресії Москви проти Києва «жахливим днем для України та похмурим днем для Європи».

Реакція Італії на вторгнення РФ

Міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо засудив широкомасштабну агресію РФ проти України та пообіцяв Україні спільну з союзниками підтримку.

«Військова операція РФ – серйозна і невиправдана, неспровокована агресія проти України, яку Італія суворо засуджує. Це порушення міжнародного права. Італія підтримує народ України, разом з ЄС і партнерами у НАТО», – заявив Луїджі Ді Майо.

Реакція Франції на агресію Росії

Президент Франції Еммануель Макрон у розмові з Володимиром Зеленським пообіцяв надання економічної, фінансової підтримки, а також оборонного обладнання.

Ця розмова відбулася незадовго до того, як Росія напала на Україну. Згодом Макрон звернувся до французького народу – після засідання Ради з питань оборони та національної безпеки.

«У цій ситуації Франція стоїть поряд з Україною. Їхня свобода – це наша свобода. На цей акт війни ми відповімо без слабкості, з холоднокровністю, рішучістю та єдністю», – заявив Макрон та попередив Путіна, що санкції, які будуть введені щодо його країни, будуть дорівнювати агресії, у якій він винен.

Реакція Польщі на вторгнення РФ

Польський уряд закликав НАТО зміцнити свої сили на східному фланзі після того, як російські війська завдали ракетних ударів по українських містах.

Голова МВС Польщі Маріуш Камінський заявив, що країна готується приймати хвилю біженців з України.

«Одним із проявів того, що відбувається в Україні, цієї збройної боротьби – ми повинні ставитися до цього дуже серйозно – буде хвиля біженців, яка піде до нашої країни. Люди, які будуть рятуватися від бомб, які вже вибухають по всій Україні. Люди, які втечуть, захищаючи своє життя, здоров’я та гідність», – зазначив глава МВС.

Реакція балтійських країн на вторгнення РФ

Держави-члени НАТО Польща, Естонія, Латвія та Литва ініціювали консультації щодо четвертої статті Альянсу через загрозу безпеці союзників.

«Широкомасштабна агресія Росії є загрозою для всього світу і для всіх країн НАТО. Необхідно ініціювати консультації НАТО щодо зміцнення безпеки союзників для реалізації додаткових заходів щодо забезпечення оборони союзників з НАТО», – сказала прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас.

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що підписує декрет про запровадження надзвичайного стану в країні через ситуацію в Україні.

Лідер Литви також засудив напад Росії на Україну та закликав Захід до рішучих дій.

«Рішуче засуджую військову атаку Росії проти України. Це ставить під загрозу мільйони невинних людей та підриває фундамент міжнародного порядку. Настав час Заходу відреагувати належним чином», – заявив Науседа.

Реакція Європейського Союзу та НАТО на вторгнення РФ

Керівники Європейської ради та Єврокомісії Шарль Мішель та Урсула фон дер Ляєн уранці в четвер оприлюднили спільну заяву на підтримку України.

«Ми жорстко засуджуємо необґрунтований напад Росії на Україну. У ці темні часи наші думки з Україною, із невинними жінками, чоловіками та дітьми, що стикнулися з цим неспровокованим нападом і нині бояться за свої життя», – йдеться у заяві лідерів ЄС.

Також у ЄС анонсували нові санкції проти Росії. Новий пакет обмежень завдасть удару по стратегічних секторах російської економіки, заблокувавши їм доступ до ключових технологій і ринків.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг оголосив про зустріч для обговорення російської агресії проти України. Термінове засідання НАТО має відбутися у п'ятницю, 25 лютого. Водночас Україну на цю зустріч не запросили.

Окрім цього, члени Європейської ради рішуче засудили військову агресію Росії проти України та заявили про готовність надати економічну та гуманітарну допомогу.

«Ми закликаємо Росію та підтримувані Росією збройні формування поважати міжнародне гуманітарне право. ЄС твердо стоїть поряд з Україною та її народом, який постав перед цією війною. ЄС надасть подальшу політичну, фінансову та гуманітарну підтримку. Ми координуємо нашу відповідь з нашими сусідами та міжнародними партнерами, включаючи НАТО та G7, лідери яких зустрінуться невдовзі», – йдеться у заяві.

Нагадаємо, раніше військовий експерт розповів, як саме і чому західні партнери реагують на напад Росії.

Немає коментарів:

Дописати коментар