вівторок, 29 листопада 2016 р.

четвер, 24 листопада 2016 р.

           ДНІ СКОРБОТИ В УКРАЇНІ

                 АКЦІЯ-ЗАПАЛИ СВІЧУ

Помолимось за тих хто зазнав страшних мук. За тих, які вмирали не усвідомлюючи своєї провини, ані перед Богом, ані перед людьми. Вмирали бо так їм наказали... . Бо вони - українці... .

понеділок, 21 листопада 2016 р.

            ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

Сьогодні, 21 листопада, у день святого Михаїла, борця із злом, покровителя воїнів світла, в Україні вшановується День гідності та свободи. Учні 9-Б класу, вихованці         Музики Н.І., учасники гуртка"Юні екскурсоводи", провели для молодших школярів 3-5-х класів та однолітків  музейні уроки у Музеї новітніх героїв. Сподіваємось, що діти зуміли поділитися з своїми молодшими та старшими колегами своїми найціннішими думками та переживаннями про подвиг Героїв Небесної Сотні, воїнів АТО. Людська гідність - це свобода реалізувати свої вміння та таланти на користь суспільства, Батьківщини.Світлина від Іри Турчин-Димій.

Конкурсна робота учнів 9-х класів Рудківської СЗШ І-ІІІ ступенів імені Володимира Жеребного



неділя, 20 листопада 2016 р.

        ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ У                          РУДКІВСЬКІЙ ШКОЛІ

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Людська гідність, право на розвиток, мрію і творчість, право на національну самобутність - основні ідеали української боротьби на початку ХХІ століття, основні вектори виховання молодого покоління.

пʼятниця, 18 листопада 2016 р.

                  Батькам і дітям

Як з користю провести вільний час:Історичні ігри

СТРІЧКА ЧАСУ:
- історичні пазли :
- ТЕСТИ:
- КРОСВОРДИ:
           КОЗАКИ
           ЗАМОК
- ЗНАЙДИ ПАРУ:
- ЗБУДУЙ ПОСЛІДОВНІСТЬ:

четвер, 17 листопада 2016 р.

                       Гість із Луганщини 



17 листопада 2016 року у Музей Новітніх героїв Рудківської школи завітав гість із Луганщини - педагог А.В.Пономарьов. Ось які слова він залишив у Візитній книзі: "Велика дяка усім, хто робить цю велику справу - збереження національного духу, що втілений в усіх цих обличчях на стінах. Україна - єдина! Схід і захід завжди будуть разом! Слава Україні!"




середа, 16 листопада 2016 р.

    МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СТУДЕНТА

А все починалось не так радісно, як святкують тепер...Історія свята бере свій початок з подій 28 жовтня 1939 року. В окупованій німцями Чехословаччині відбулась мирна демонстрація у Празі викладачів та студентів з нагоди річниці створення їх держави. Однак, така тематика зборів несподобалась фашистам.

У ході зачистки площі, загинув студент Ян Оплетало. Більше того, А. Гітлер прийняв рішення про повне закриття ВУЗів країни. Під час похорону Яна Оплетала, розпочалась справжня акція протесту. У відповідь німці, в ніч з 16 на 17 листопада оточили студентські гуртожитки, вчинивши каральну акцію, в ході якої 1200 студентів були арештовані, та відправлені в концтабори, з них 9 було вбито. У 1941 р. в Лондоні цю подію Міжнародна Рада Студентів погодилась відзначати щороку. Так, трагедія переросла у міжнародне святкування. Нажаль і сьогодні багато "новоспечених" студентів навіть не здогадуються про походження цієї Ян Оплетало радісної дати.

понеділок, 14 листопада 2016 р.

                  для дев'ятикласників


ШАНОВНІ 9-КЛАСНИКИ РОЗМІЩУЮ ОРІЄНТОВНІ ПИТАННЯ ДЛЯ КОНТРОЛЬНОГО ЗАЛІКУ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ                                                                                      СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ ЖИТТЯ УКРАЇНИ В ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ 19 СТОЛІТТІ

вівторок, 8 листопада 2016 р.

                 КАРПАТСЬКА СІЧ

Річниця створення  ( 9 листопада 1938 р.)
      Українці на Закарпатті були першими у міжвоєнній Європі народом, що не змирився із анексією, а зі зброєю в руках став на захист своєї свободи від агресії сусідніх держав. Для захисту краю 9 листопада 1938 року в М. Хуст була створена Організація  Народної Оборони Карпатська Січ (ОНОКС), що нараховувавла 10-15 тис. членів з яких військовий вишкіл  пройшли 2 тис. осіб.       Командиром Карпатської Січі був обраний Д. Климпуш.Серед старшин та в постійних гарнізонах була, крім місцевих, значна кількість галицьких українців - Зенон Коссак, Роман Шухевич (Щука)... Бійцями-січовиками наприкінці 1938-1939 рр. стали тисячі добровольців із Закарпаття, Східної Галичини,  Буковини, Волині, Лемківщини, Холмщини.                                                            1 січня 1939 р. було  оголошено про створенняЖіночої Січі,  яку очолила Стефанія Тисовська.    Покласти голови за рідний край довелось новобранцям на Красному полі поблизу м. Хуста, в бою 15-17 березня 1939 року. Тут карпатські січовики  організували оборону проти регулярної угорської армії з танками, літаками, артилерією... .   Однак, ця жертовна кров не допомогла патріотам,  і 18 березня 1939 р. угорська армія захопила останній пункт оборони січовиків - Воловець.
      Народна пісня - "Понад Хустом ворон кряче"


неділя, 6 листопада 2016 р.

ПЕРШИЙ ПІДРУЧНИК З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ                                                                                                           "СИНОПСИС"



12 грудня 1674 року- з'явився перший короткий нарис історії України -"Синопсис". Авторство приписують архімандриту Києво-печерської лаври - Інокентію Гізелю.

Твір класифікують, як історичну енциклопедію, в якому автор систематизував різні події, історичні версії, не висловлюючи до них свого ставлення.


Події охоплюють період від найдавніших часів до середини ХУІІ ст. Книга перевидавалась майже 30 разів і перекладалась на латинську, грецьку та румунську мови.


Більше того, до середини ХІХ ст. це був підручниу № 1 з історії України у всіх вузах.

субота, 5 листопада 2016 р.


              ДМИТРО ЯВОРНИЦЬКИЙ

6 листопада - день народження Дмитра Івановича Яворницького (1855-1940) — українського історика, археолога, етнографа, фольклориста, письменника, лексикографа, провідного дослідника історії українського козацтва. 

пʼятниця, 4 листопада 2016 р.

«Вітчизна – це не хтось і десь, я – теж Вітчизна» (І.Світличний)


Про XVI Всеукраїнський конкурс учнівської творчості
З 01 листопада 2016 року до 25 лютого 2017 року проводиться XVI Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, що проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!» та присвячується 100-річчю утворення Української Центральної Ради та проголошення Української Народної Республіки.Творчі роботи переможців ІІ етапу конкурсу (по 3 роботи з кожної номінації від міста, району, громади) у друкованому та електронному варіантах приймаються до 23 грудня 2016 року за адресою: м.Львів, вул.Огієнка, 18-а, КЗ ЛОР «Львівський інститут післядипломної педагогічної освіти», кабінет координаційно-методичної діяльності (каб. 410), е-mail: kpv@loippo.lviv.ua.

Детальніше про умови проведення...

четвер, 3 листопада 2016 р.

                          Патріот - 2017



                Патріотизм починається з малого - з любові до місця, де ти народився, де живеш, з любові до своїх батьків, до своєї історії, до рідної мови, до справи, яку ти виконуєш. Кожна людина не залежно від віку, статі, посади повинна бути патріотом, і не має значення, чи ти президент країни, чи учень школи - твій патріотизм - у якості виконання тієї справи, якою ти займаєшся.До уваги учнів 5-11 класів! Пропоную взяти участь у VIII Всеукраїнському конкурсі з українознавства "Патріот". Ознайомитися з умовами конкурсу можна за посиланням http://www.uclever.com/index.php/menupatriot

вівторок, 1 листопада 2016 р.


                    ЗУНР на Рудківщині

Західно-Українська Народна Республіка (ЗУНР)- держава, створена в листопаді 1918 року на частині українських земель, що входили до Австро-Угорської імперії. УНРада, мотивуючи свої наміри правом українського народу на власну державу, звернулася до австрійського уряду з питання про передачу їй усієї повноти влади в Галичині та Буковині, на що отримала категоричну відмову. Тоді було вирішено взяти владу у Львові збройним шляхом. У ніч із 31 жовтня на 1 листопада 1918 року стрілецькі частини, які очолював сотник Дмитро Вітовський, зайняли всі найважливіші урядові установи в місті. Таким чином, було створено Західно-Українську Народну Республіку, до складу якої увійшли українські етнічні землі - Галичина, Буковина та Закарпаття.
Влада до українців у Рудках перейшла 2 листопада. «Протокол писаний 2 листопада 1918 року між делегатами міста Рудок. Присутні: зі сторони української о.Онишкевич, о. Декан Айталь Ковальський, о. совітник Симеон Кульчицький, радник Йосиф Кульчицький, чотар Теодор Швець, д-р Олександр Марітчак, о.Юрій Кміт. Зі сторони польської: о. канонік Михайло Войтась, А.Бєнєцький, Генрик Калінський і йосиф Лясота.
Польська сторона складає свідчення, що віддає до диспозиції українського населення оружжя, і амуніцію своєї міліції, призначеної для міста Рудки, яке українська сторона приймає. Віддання оружжя і амуніції має відбутися в найближчі дні. Рудки, 2 листопада 1918 р.» Безкровна передача влад у Рудках відбулася за авторитету о.С.Онишкевича.



Перед будинком міської ради спокійно відбулася передача зброї в українські руки. Українці очолили староства, податковий уряд та пошту. Повітовим комісаром призначено адвоката доктора наук Олександра Марітчака, комендантом жандармерій став П.Кашуба, а М.Фещин став редактором рудківської газети «Громадська думка». Вийшло 14 номерів цієї газети. Для допомоги армії на Рудківщині створено «допорогові комітети жовнірам України».