понеділок, 31 жовтня 2016 р.


              Листопадовий Чин 


1 листопада 1918 року відбулося українське національно-визвольне повстання у Львові, внаслідок якого була утворена Західноукраїнська Народна Республіка ...
Картинки по запросу листопадовий чин картинка

ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ ДЛЯ 9 КЛАСУ

ОПОРНІ СХЕМИ І ТАБЛИЦІ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ ПРОПОНУЮ ВСІМ ДЛЯ КРАЩОЇ ПІДГОТОВКИ ДО УРОКУ.
ДИВІТЬСЯ ТУТ

   контрольна з історії в 6 класах



Шановні шестикласники!!!
З метою успішної підготовки до контрольної роботи з теми "Стародавній Єгипет"
розміщую для вас орієнтовні запитання .
Зрозуміло,що всі питання вам не попадуться, оскільки буде декілька варіантів.
Звертаю вашу увагу ,що питання можна скачувати .
УСПІХІВ!


ДИВИТИСЯ НИЖЧЕ

https://docs.google.com/document/d/1ZCnPe9yWSNe57Ih2Alcrlq2WB83BLckv2XGN0iJQ2Ks/edit?usp=sharing

https://docs.google.com/document/d/1P-Mb9YZQxN5tiVvoMuDnv9J2Lq6cY1f7kb5T4bit0Uc/edit?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B8XS0f5C65XoNko2VHl3NTA4MVU/view?usp=sharing

пʼятниця, 28 жовтня 2016 р.


                   Історична правда...

  Стала відома нова дата заснування собору Святої Софії у Києві. Українські історики дійшли висновку, що храм більш як на чверть століття старший від визначеної колишньою радянською наукою дати 1037 рік. За даними нових досліджень, собор було закладено 4 листопада 1011 року - тобто його заснував не князь Ярослав Мудрий, як вважалося раніше, а хреститель Київської Русі, князь Володимир Великий. Точну даті початку будівництво встановили вчені національного заповідника "Софія Київська", розшифрувавши численні стародавні написи на стінах та вивчивши літописи і настінний живопис. За словами історика Тамари Рясної, вивчення зображень на фресках храму дають змогу датувати собор 1011 – 1018 роками. Адже на стінах собору портрети князів Володимира Великого та Ярослава Мудрого та їхніх родин. Дослідження графіті також дозволило визначити, що побудова храму розпочалась не у 1030-х роках, а не пізніше 1011 року. Як зазначив працівник заповідника В'ячеслав Корнієнко, "всі ці записи 20-30-х років ХІ століття однозначно вказують, що у цей час Софіївський собор уже діяв як храм. Вони зроблені на фресках і виконані по сухому тиньку. На початку 20-х років ХІ століття Софіївський собор уже був розписаний і функціонував як митрополичий". Завідувачка відділом науково-історичних досліджень заповідника Надія Никитенко повідомила, що, за новою версією, місце під будівництво було освячене в неділю 4 листопада 1011 року, за великого князя Володимира Красне Сонечко, а його син Ярослав лише завершив будівництво. Освятили Софію Київську 11 травня 1018 року. Але і дата 1037 рік, на яку посилається радянська наука, має певне значення, не стільки для Святої Софії, скільки для історії правління київського князя Ярослава Мудрого. "Під нею згадуються звершення Ярослава Мудрого в усіх будівничих акціях, які неможливо було здійснити за один рік. Напис під цим роком (1037) насправді є панегіриком Ярославу. У ньому підсумовуються його будівничі заслуги упродовж усього життя", - розповіла Никитенко. Гендиректор заповідника Неля Куковальська додала, що ЮНЕСКО вже визнала це датування найбільш коректним і запланувала урочистості з нагоди тисячоліття Святої Софії на 2011 рік. Собор увійшов до переліку об'єктів світової культурної спадщини ЮНЕСКО в 1990 році.

четвер, 27 жовтня 2016 р.

   "Я європеєць"


Щодо проведення ІV Всеукраїнського конкурсу есе «Я – європеєць»                              Детальніше

вівторок, 18 жовтня 2016 р.

         ШАНОВНІ ВОСЬМИКЛАСНИКИ

                            Таблиці з історії "Козацтво"







Шановні дев’ятикласники!

Завдання на канікули
  1. Перегляньте, будь ласка, відеолекцію " Велика французька революція  ХVІІІ ст."
  2. Підготуйте відкриті запитання до своїх однокласників за змістом теми, яка розглядається.
  3. Схарактеризуйте початок революціі другої половини ХVІІІ століття у Франції.


четвер, 13 жовтня 2016 р.

            Слава героям україни!

14 жовтня - День захисника України,  день пам’яті УПА, а також свято Покрови Пресвятої Богородиці. Для нас, українців, це свято християнське та національне, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу. З нагоди цього свята в нашій школі відбулася інформаційна година" УПА-слід в історії ". Учні 8-х та 9-х класів під керівництвом вчителя історії провели екскурс сторінками героїчної історії УПА. Вихованці декламували вірші, присвячені воїнам УПА , переглянули відеофільм" Хроніка   Української повстанської армії "  та заслухали текст присяги воїнів УПА.Учні відвідали музей Новітніх героїв і віддали шану героям, народженим у буремні роки двадцять першого століття.


Учні вшанували пам’ять героїв УПА , воїнів АТО та всіх захисників України хвилиною мовчання.







понеділок, 10 жовтня 2016 р.

Вечір пам'яті Володимира Жеребного


   6 жовтня 2016 року Самбірщина вшановувала пам'ять Героя Небесної Сотні Володимира Жеребного. У Рудківській СЗШ І-ІІІ ступенів імені Володимира Жеребного відбувся вечір пам’яті «Я в Сотні у Бога». Адміністрація та учні школи поклали квіти до могили Героя України; спільно з рудківчанами та гостями молилися біля Каплички пам’яті Героїв Небесної Сотні та Володимира Жеребного. В актовому залі школи здійснено  презентацію книги «Я в Сотні у Бога», автор – Н.Кінзерська. У рамках Вечора проведено екскурсію у Музей Новітніх героїв, що діє у Рудківській школі.
   В урочистостях взяли участь батько Володимира Жеребного п.Микола Жеребний; матері Героїв Небесної Сотні та загиблих воїнів АТО Львівщини; побратими-учасники Майдану; воїни А... Читати далі »

понеділок, 3 жовтня 2016 р.

'

Мальовничими стежками Закарпаття

  
 Учні нашої школи люблять подорожувати  українським   мальовничим краєм .  1 та 2 жовтня восьмикласники та дев' ятикласники разом з класними керівниками Ханас О.В., Шимчак Н.Б., Музикою Н.І. та Ковальчик Л.Б. і Бурою О.Н. подорожували стежками Закарпаття .Учні  відвідали найвідоміші архітектурні шедеври Закарпаття- Мукачівський замак Паланок,Чинадієвський замок та замок Шенборна. Своєю красою вразили Шипітський водоспад та озеро Синевір.  Гостинно зустріло Мукачево. Всі учасники екскурсії отримали багато позитивних емоцій та вражень.                                                                             



Приємного перегляду!